Asistentă medicală
București | Full-time | 16.11.2021

Clinica 32 își mărește echipa! Dacă vrei să lucrezi într-o clinică în care se dezvoltă o cultură organizațională a succesului și pentru care echipa este extrem de importantă pentru performanță, atunci trimite-ne CV-ul tău la hr@clinica32.ro.

Ești candidatul ideal dacă:
– Ai absolvit Școala de Asistente medicale;
– Experiența în stomatologie minim 1 an constituie un avantaj;
– Ai orientare către pacienți și bune abilități de comunicare;
– Ești o persoană entuziastă;
– Ai atenție la detalii, bune abilități de lucru în echipă;
– Ai cunoștințe medii de operare PC;
– Ai cunoștințe medii de limba engleză (constituie un avantaj);
– Ai disponibilitate de lucru în ture, disponibilitate de lucru până seara la ora 20.00;
– Îți dorești să beneficiezi de posibilități reale de dezvoltare profesională.

Descrierea jobului

PRINCIPALELE ATRIBUȚII, SARCINI ȘI RESPONSABILITĂȚI:
– Asistă și oferă suport permanent medicului de medicină dentară la efectuarea investigațiilor clinice, efectuarea explorărilor funcționale, realizarea investigațiilor paraclinice uzuale;
– Pregătirea cabinetului stomatologic pentru desfășurarea optimă a actului medical;
– Primirea pacienților în cabinetul medical pentru consultație și tratament;
– Completarea fișelor medicale ale pacienților la indicația medicului și consemnarea în fișele electronice ale pacienților a manoperelor efectuate de medic;
– Pregătirea instrumentelor de lucru și punerea acestora la dispoziția medicului stomatolog conform instrucțiunilor acestuia;
– Pregătirea materialelor pentru luarea amprentelor dentare și transmiterea amprentelor tehnicianului dentar;
– Menține legătura cu laboratorul de tehnică dentară pentru respectarea termenelor agreate;
– Îndrumarea pacienților în vederea urmării tratamentului recomandat, conform instrucțiunilor medicului stomatolog, cât și acordarea de indicații specifice privind igiena dentară necesară;
– Dezinfectarea manuală, dezinfectarea la mașina destinată instrumentarului (presterilizarea instrumentarului și curățarea mecanică) și sterilizarea instrumentelor stomatologice;
– Pregătirea soluțiilor necesare dezinfecției instrumentarului conform instrucțiunilor de utilizare ale producătorului;
– Sterilizarea instrumentelor stomatologice dezinfectatate, ambalarea corectă a acestora și aducerea instrumentarului sterilizat în cabinetul alocat.

Oferta de colaborare:
– Salariu atractiv;
– Posibilitate dezvoltare profesională în cadrul companiei;
– Activitate desfășurată într-un mediu profesionist;
– Salariu cu carte de muncă.

Cu ce te putem ajuta? Contactează-ne!

Suntem gata să răspundem întrebărilor tale
în chat sau programează o consultație.

    Clinica Stomatologică Scărlătescu

    Strada Scărlătescu nr 3
    Sector 1, București

    Telefon

    +40 31 620 30 30

    Program

    Luni-Vineri09:00-20:00

    Clinica Stomatologică Banu Manta

    B-dul Banu Manta, 79A

    Telefon

    Program

    Ne preocupăm de TOT pentru ca experiența 32 să fie una cât mai placută – puteți face programările online, puteți plăti cu cardul, puteți plăti în 6 rate fără dobândă prin Garanti Bonus Card, benefic…
    Vezi mai mult

    Contact

    Clinica stomatologică
    Scărlătescu

    Str. Scărlătescu, nr. 3 ,
    sector 1, București
    Luni – Vineri 09:00-20:00
    +40316203030

    Banu Manta
    B-dul Banu Manta, nr. 79 A,
    Luni – vineri 09:00 – 20:00

    Ia legătura cu noi!

    Suntem gata să răspundem întrebărilor tale. Sună-ne, scrie un email sau lasa-ne numărul tău de telefon și te vom suna noi!

      ro_RORomanian
      Acceptă